Modernizacja kotłów przemysłowych

Współczesne przemysłowe i piekarnicze kotły grzewcze wymagają ciągłego doskonalenia, aby sprostać rosnącym wymaganiom ekologicznym, ekonomicznym oraz technologicznym. Właśnie z tego powodu coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na modernizację swoich instalacji grzewczych. Modernizację kotłów przemysłowych, zwłaszcza piekarniczych, jest sposobem na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku oraz dbałość o środowisko naturalne. Dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami możliwe jest wprowadzenie nowoczesnych projektów technologicznych, które przyczynią się do osiągnięcia wymiernych korzyści zarówno w krótkim, jak i długim okresie.

 

Modernizacja pieców piekarniczych:

  • Głównym celem modernizacji pieców piekarniczych jest podniesienie w znacznym stopniu ekonomiczności i łatwiejszej dostępności do ewentualnych remontów. Równie ważnym aspektem wartym podkreślenia jest polepszenia codziennej ich eksploatacji poprzez wyeliminowanie uciążliwego częstego czyszczenia.
  • Po modernizacji ww. pieców paląc paliwem stałym zyskujemy na opale co najmniej 30%,zmniejszamy w dużej ilości szkodliwe związk i,które wytwarzają się podczas procesu spalania oraz eliminujemy dym.
  • Dzięki zamontowaniu przez nas Palnika Dymu na rurach Perkinsa nie osiadają się sadze,które powstają często podczas procesu spalania.

 

Zastosowanie na wylocie spalin z pieca wentylatora wyciągowego z płynną regulacją obrotów i sterowaniem elektronicznym, umożliwia utrzymanie pożądanej żądanej temperatury. Przy okazji eliminujemy uciążliwy i często nieszczelny szyber, który spełniał rolę regulacji do tej pory. W niektórych przypadkach regulacja temperatury następuje poprzez podsuwanie i odsuwanie żaru w palenisku,co jest bardzo uciążliwe i nie zawsze zdaje egzamin.

Przeprowadzona przez nas modernizacja pieca przewiduje usunięcie kilku drzwiczek (w zależności od modelu pieca) i zastąpienie ich jednymi – większymi, w których będą się znajdować drzwi popielnika, drzwi zasypowe oraz, w zależności od ilości rzędów rur Perkinsa, rewizje potrzebne do monitorowania zanieczyszczeń na tych rurach.

Dzięki zastosowaniu dużych drzwi,umożliwiamy bardzo prosty dostęp do czyszczenia rur Perkinsa oraz szybką i łatwą możliwość eliminacji szczelin przy rurach, co zapobiegnie przedostawaniu się spalin na wypieki. Każdy następny poważny remont skraca czas i nakład pracy.

 
Drzwiczki zasypowe (w drzwiach dużych) w każdej chwili mogą zostać zdemontowane i można zamontować zamiennie inne drzwi, przystosowane do palników różnego paliwa tj. gazu, pelletu czy oleju opałowego.
 
Palenisko zostaje przebudowane w taki sposób, by w przypadku modernizacji obmurza było ono w bardzo łatwy sposób demontowalne i gotowe do ponownego użycia – czyli eliminujemy ogromne koszta i nakład pracy związane z kuciem skośnego paleniska i usunięcia części stalowych w przyszłości.
 
*Przypominamy, że częścią naszej oferty jest też modernizacja kotłów domowych.
 
Informujemy iż:
  • palniki, tj. płyty dopalające (karta techniczna w załączeniu) połączone są z piecem metodą murarską, dzięki czemu można je wymienić, w przypadku mechanicznego uszkodzenia, płyty nie ulegają zużywalności;
  • temperatura pieca regulowana jest za pomocą sterownika, który współpracuje z czujnikiem temperatury w komorze spalania i regulatorem wyciągowym z płynną regulacją obrotów zamontowanym za całym systemem piecowym, przy wyjściu spalin;
  • instrukcja eksploatacji pieca po modernizacji w zasadzie nie zmienia się, oprócz regulacji utrzymania temperatury z ręcznego sterowania za pomocą dopływu powietrza przez drzwiczki dolne i szyber na elektroniczny (instrukcja sterownika w załączeniu) i dostępu, poprzez duże drzwi do czyszczenia pieca i rur Perkinsa, zamiast jak dotychczas poprzez niewygodne i małe oddzielne, natomiast częstotliwość tego czyszczenia w znacznym stopniu się zmniejszy, a nawet w przypadku rur Perkinsa wyeliminuje całkowicie, gdyż zastosowanie palnika powoduje eliminację dymu, sadzy – pozostawia jedynie nalot w postaci pyłu, który można wyeliminować powietrzem.

 

Dlaczego warto zainwestować w modernizację kotłów przemysłowych?

Modernizacja kotłów piekarniczych lub innych kotłów przemysłowych ma na celu podniesienie efektywności energetycznej oraz ułatwienie dostępności do ewentualnych remontów. Ważnym aspektem jest również eliminacja uciążliwego częstego czyszczenia, co wpływa na polepszenie codziennej eksploatacji urządzeń. Proces modernizacji polega na zamontowaniu palnika dolnego, który pozwala na osiągnięcie znacznych oszczędności w zużyciu paliwa, a także na ograniczenie emisji szkodliwych substancji powstających podczas spalania.

Montaż palnika dolnego w kotłach piekarniczych przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa nawet o 30%. Jest to istotne z punktu widzenia ekonomii przedsiębiorstwa, gdyż niższe koszty eksploatacji przekładają się na większą konkurencyjność na rynku. Ponadto, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, proces spalania jest bardziej efektywny i przyjazny dla środowiska. Zmniejsza się emisja szkodliwych związków, takich jak tlenki azotu czy siarki, co wpływa na ograniczenie negatywnego wpływu na atmosferę.