Kuźnia Raciborska

F.P. H.U. LIGNUM II Jerzy Kącik - Radziszów. Firma Eko-Wery przeprowadziła w naszej firmie modernizację pieca 600 kW, który posiada przed palenisko na trociny oraz dodatkowo komorę zasypową, gdzie można palić drewnem i odpadami pochodnymi drewna.
Stwierdzamy, że po instalacji zyskaliśmy na zmniejszeniu zużycia opału o 30% najmniej. Wyeliminowany został czarny i brunatny dym. Aktualnie przy rozpalaniu wydostaje się para wodna przez około 15 do 20 minut. Zaobserwowaliśmy redukcję popiołu o około 60-70 %.

 

 

Kuźnia Raciborska

P P H U Kowalczyk Meble Plus Marek Kowalczyk - Radziszów. Firma Eko-Wery przeprowadziła w naszej firmie modernizację pieca 600 kW, który posiada przed palenisko na trociny oraz dodatkowo komorę zasypową, gdzie można palić drewnem i odpadami pochodnymi drewna. Po instalacji zyskałem na zmniejszeniu zużycia opału powyżej 40%. Przez okres zimowy nie będę używał gazu. Zrezygnowałem również z używania węgla. Nagromadzone paliwo w postaci drewna kawałkowego około 20 m3 przeciętnie zużywałem przez jeden sezon, a aktualnie zostanie wykorzystane 50%.

 

 

RYNEK Piekarnia Cukiernia – Kuźnia Raciborska. Kuźnia RaciborskaFirma Eko-Wery przeprowadziła modernizację pieca piekarniczego rurowo-kanałowego poprzez zamontowanie palnika turbo. Dodatkowo zostały wstawione duże drzwi ,w których znajdują się drzwiczki zasypowe oraz popielnika i zostały wykonane rewizje do podglądu rur Perkinsa. Dzięki owej modernizacji pieca możemy palić węglem , drewnem, pelletem , olejem opałowym oraz gazem w zależności co będzie tańsze, ponieważ wystarczy tylko zamontować palnik z wymienionych powyżej paliw. Na dzień dzisiejszy spalamy powyżej 30% mniej paliwa oraz rzadziej czyścimy rury Perkinsa. Ponad to dzięki modernizacji pieca z komina nie wydostaje się żaden dym. Polecamy firmę Eko-Wery Pana Mariana Strzelczyka.

 

Zakład Produkcyjno-Handlowy – Łowęcin. 2022_PAN_NIEDZWIEDZ.jpgW naszej firmie firma EKO-WERY przeprowadziła modernizację kotła co 120 KW poprzez zastosowanie palnika dymu turbo. Przed modernizacją przewód kominowy musiał być czyszczony co 2 tygodnie a na dzień dzisiejszy raz na sezon. Zauważyliśmy znaczną poprawę gdyż na ten czas osiadają się niewielkie ilości pyłu w kotle ze spalanego paliwa i rzadziej dokładamy do komory zasypowej paliwo oraz kocioł Co nie jest czyszczony tak często. Stwierdziliśmy iż zaoszczędziliśmy na opale ponad 30% oraz pozbyliśmy się całkowitego dymu z komina. Na dzień dzisiejszy jesteśmy zadowoleni oraz serdecznie polecamy firmę Mariana Strzelczyka EKO-WERY i zachęcamy do takich modernizacji kotłów CO.

 

Zakład Stolarski KONAR  Góra. 2022_PAN_NIEDZWIEDZ.jpgW związku z przeprowadzoną modernizacją pieca przez firmę EKO-WERY Marian Strzelczyk stwierdzam, że zamontowana płyta dopalająca dym spełnia swoją funkcję w 100 %, Wyeliminowane zostało dymienie z komina, zwiększyła się wydajność pieca co wpłynęło na zmniejszenie zużycia opalu o około 40%.  Polecam palnik dymu firmy EKO-WERY Marian Strzelczyk,

 

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa OSIEDLE – Solina. Zakład StolarskiZarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle” w Solinie podjął decyzję o przeprowadzeniu modernizacji kotłowni celem podniesienia wydajności i efektywności energetycznej posiadanego kotła oraz spełnienia wymogów emisji spalin dla klasy 5. Modernizację przeprowadziła firma Eko-Wery Marian Strzelczyk 82-500 Kwidzyn ul. Magazynowa 2/1. W kotle Eko-Plus 400kW opalanym eko groszkiem został zamontowany palnik, który spowodował zmniejszenie zużycia paliwa o ponad 20%, poprawiła się również jakość popiołu (eko groszek dopala się całkowicie). Wyeliminowana została także emisja dymu do otoczenia. Według deklaracji wykonawcy piec powinien osiągnąć większą efektywność temperaturową całodobową w sezonie grzewczym (do 30% oszczędności paliwa). Na podkreślenie zasługuje terminowość i solidność wykonania usługi. Zarząd Spółdzielni poleca przeprowadzanie tego typu modernizacji.

 

Z.P.H.U. – Swarzędz. ZPHU SwarzędzW naszej firmie stolarskiej w Swarzędzu firma Eko-Wery przeprowadziła modernizację kotła CO 196KWpoprzez zastosowanie palniku dymu turbo. Przed modernizacją z komina wydobywał się duży dym oraz w środku kotła gromadziła się smoła na płaszczach wodnych. Na dzień dzisiejszy zauważyliśmy dużą poprawę gdyż dym z komina w całości został wyeliminowany, paląc paliwem poprodukcyjnym m.in trociny, drewno i innymi podobnymi odpadami rzadko kiedy czyści się wymiennik grzewczy kotła , piec nie smół i a w kominie nie osiada się sadza tylko występuje biały nalot. Poprzez zastosowanie palnika dymu eko-wery zaoszczędziliśmy na opale ponad 35% a ponad to polepszyła się sprawność i moc kotła. Jesteśmy bardzo zadowoleni i jak najbardziej polecamy Firmę EKO-WERY i zachęcamy również innych do nabywania i modernizowania swoich kotłów poprzez zastosowanie palnika dymu turbo.

 

Piekarnia – Czarne Dolne. 2019_Nałęcz.jpgFirma Eko-Wery Marian Strzelczyk zainstalowała palnik (przegrodę z płyt dopalających spaliny] do spalania dymu w naszym piecu piekarniczym typu RRK. Efektem modernizacji paleniska jest znaczące zmniejszenie a nawet całkowite wyeliminowanie spalin wydobywających się z komina. Ponad to instalacja palnika nie wpłynęła na proces technologiczny produkcji (wypieku) pieczywa w znaczącym stopniu. Piec utrzymuje zadaną temperaturę. Po miesięcznym okresie użytkowania mogę stwierdzić oszczędności na poziomie ok 20-25% w ilości spalonego opału oraz brak sadzy w przewodach kominowych.

 

 Zakład Elektromechaniczny – Bytów. Bytów 2018Z przyjemnością informuje, że firma Eko-Wery Marian Strzelczyk która zainstalowała palniki (tj zestaw płyt dopalających spaliny) do spalania dymu w moim kotle C.O. w wyżej wymienionym zakładzie do pieca z podajnikiem . Z moich obserwacji mogę na dzień dzisiejszy stwierdzić iż pozbyłem się dymu wydobywającego się z kotła oraz smolistego osadu na wymiennikach w kotle, ponadto zyskuje od 30 do 40% opału. Firma Eko-Wery wykonała profesjonalnie usługę oraz dotrzymają umówionego terminu. Polecam wszystkim zainteresowanym.