piec 600Gospodarstwo Domowe oraz Kotły Przemysłowe

 

Montaż palika składa się z conajmiej czterech płyt ceramicznych które nagrzewają się do wysokich temperatur oraz kumulują ciepło.

W tradycyjnych kotłach palnych tak ze na utworzony żar nakładamy paliwo/węgiel drewno oraz inne. Gdy paliwo zostaje podgrzane do odpowiedniej temperatury następuje odgazowywanie, jego ciąg kominowy powoduje to ze gaz niespalony  przechodzi przez wymiennik kotła do Komina.

Atmosfera same straty i po drodze wszystko zabrudza, wytwarza się sadza lub smoła i dużo dymu z komina. Dzieje się to ponieważ nie mam możliwości dotlenić gazu który otrzymujemy w procesie podgrzewania paliwa znajdującego się na ogniu. Proces ten wytypuje przeważnie we wszystkich kotłach. Dzieje się to dlatego ze nie jesteśmy w s stanie dotlenić gazów które otrzymujemy w procesie podgrzewania ponieważ tlen dodajemy do popielnika, tlen przedostaje się  przez szczeliny miedzy rusztami  oraz żar który mieści się na rusztach i zostaje spalony. W momencie gdy otworzymy drzwiczki zasypu kotła  dostarczamy tlen i powstaje samo zapłon, jest to niebezpieczne i może doprowadzić do poparzenia,  uszkodzenia kotła.

Dzięki naszej modernizacji poprzez zamontowania palnika dymu, spalenie odbywa się podobnie. Gazy  wytworzone w trakcie procesu spalana są ściągane  przez ciąg kominowy  w dół do żaru, równocześnie pobierany jest tlen z klapki która jest sterowana przez miarkownik w ciągu powietrza, klapka miesi się na drzwiczkach zasypu. Tlen ten przechodzi przez zasyp paliw gdzie zostaje podgrzany (rekuperacja ) który ma wpływ na wytwarzanie wysokich temperatur.

Wtórne powietrze dodajemy poprzez drzwiczki popielnika w których jest zamontowana regulacja, powietrze wtórne jest potrzebne do dopalenia gazów przestrzeni która została wyłożona płytami ceramiki nad rusztami przy tylniej ścianie. Ceramika powoduje iż ogień nie ma styczności z płaszczem wodnym, spaliny maja możliwość dopalić się w temperaturze od 900 stopni do ponad 1000 stopni. Brak wyłożonej ceramiki spowodował by niskie temperatury spalania spowodowane tym ze mają styczności z płaszczem wodym na którym temperatura wynosi maxymalnie 90 stopni.

Montaż naszego palnika pozwala zaoszczędzić od 20% do 40 % opału, przedłuża żywotność kotła.  

 

Korzyści po instalacji palnika dolnego spalania:

  • ograniczenie do 40% ilości spalanego opału w okresie grzewczym
  • usuwanie z dymu szkodliwych substancji wytworzonych podczas spalania
  • czystsze powietrze, ograniczenie emisji szkodliwych związków
  • brak czarnego dymu z komina
  • eliminacja sadzy w kotle i kominie
  • wyeliminowanie zagrożenia zapalenia się sadzy w kominie
  • możliwość spalania paliw stałych (węgiel, drewno)
  • większa sprawności kotła
  • zmniejszenie ilości popiołu
  • zmniejszenie częstotliwości podawania paliwa do kotła